اولین زایمان طبیعی بدون درد

دکتر مایلی، مدیرعامل بیمارستان مردم وابسته به بنیاد علوی از انجام اولین زایمان بدون درد به روش اپیدورال در آغازین روزهای فصل بهار 1402 در بلوک زایمان این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مردم، دکتر مایلی مدیرعامل بیمارستان مردم وابسته به بنیاد علوی در این خصوص اظهار کرد: در راستای سیاست‌های کلان بهداشتی و کاهش آمار زایمان‌های سزارین غیرضروری و ترغیب مادران به انجام زایمان طبیعی این بیمارستان اقدام به راه اندازی زایمان بی درد نموده است و اولین زایمان با همکاری دکتر مظفری متخصص بیهوشی، دکتر ستوده و دکتر طالب زاده متخصص زنان و کارشناسان مامایی و هوشبری خبره این مرکز با موفقیت و رضایت کامل مادر باردار انجام گرفت.

دکتر مظفری در همین خصوص توضیح داد: این روش با تزریق داروهای بی حسی، درد مداوم در قسمت تحتانی بدن مادر کاهش یافته و این امکان را به فرد می دهد که در حالت هوشیاری کامل درد خود را احساس نکرده و در عین حال هم مزایای زایمان طبیعی نیز بهره مند گردد.

وی در ادامه تصریح کرد: از مزایای دیگر این روش می توان به کاهش فشارخون به خصوص در مادران باردار دارای فشارخون بالا، هوشیار بودن مادر، احساس تولد نوزاد و ارتقای سلامت مادر و نوزاد با روی آوردن به زایمان طبیعی بوده است.

دکتر مایلی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ زایمان طبیعی و ترغیب هرچه بیشتر مادران باردار به این امر به بالا بردن میزان سلامت مادر و کودک کمک بسیاری کرده و این مهم از جمله اهداف اولویت دار اجرای این روش در بیمارستان مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *