واحد مراقبت‌های ویژه یا آی‌سی‌یو (ICU) بخشی از بیمارستان است که مخصوص مراقبت از افراد دچار بیماری‌ها یا جراحات شدید یا تهدیدکننده حیات است که نیاز به نظارت دقیق و مداوم و حمایت بوسیله تجهیزات و داروهای اختصاصی دارند تا کارکردهای طبیعی بدن در آنان حفظ شود.کارکنان واحد مراقبت ویژه از پزشکان و پرستاران بسیار زبده تشکیل می‌شوند که برای مراقبت از بیماران دچار وضعیت بحران، تخصص دارند.

آی‌سی‌یو از لحاظ نسبت بالای کارکنان به بیماران نیز با سایر بخش‌های عادی بیمارستان متفاوت است و به منابع و تجهیزات پزشکی پیشرفته دسترسی دارد که به‌طور در بخش‌های ديگر (عمومي باليني) در دسترس نیست.

تجهیزات رایجی که در اين بخش وجود دارد از جمله شامل دستگاه‌های تهویه مکانیکی (ونتیلاتور) برای کمک به تنفس بیماران از راه لوله داخل نای، مانيتور قلب، تجهیزات دیالیز برای مشکلات کلیوی، تجهیزات برای پایش مداوم کارکردهای بدنی، شبکه‌ای از لوله‌های داخل وریدی، لوله‌های تغذیه، لوله‌های بینی- معده (نازوگاستریک)، پمپ‌های تخلیه یا ساکشن، درن‌ها و کاتترها ؛ مي باشد.

ای سی یو بیمارستان مردم شامل هشت تخت فعال می باشد که توسط فوق تخصص مراقبتهای ویژه مدیریت می شود و روزانه تمامی بیماران توسط ایشان ویزیت می شوند.

در تمام طول شبانه روز یک متخصص مراقبتهای ویژه در محیط بخش آی سی یو مقیم می باشد و در کنار پرستاران، بیماران را بصورت پویا پایش می نماید. هر تخت تمام تجهیزات لازم در جهت ارائه ی بهترین و مناسب ترین و کامل ترین خدمت را داشته و نیروی انسانی مجرب در خدمتگزاری از بیماران بصورت تمام وقت در بخش حضور دارد.

یک اتاق ایزوله  و سرویس کاملا جداگانه برای بیماران عفوني در نظر گرفته شده است.

تلفن داخلي:

203 – 204